Belka
Wtorek, 19 Lutego 2019   imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gdynia Babie Doły-klif schody i plaża 27-10-2015 r.

 
Babie Doły są dzielnicą Gdyni. Przez wysoki urwisty klif wiodą kręte piękne schody na plażę, która w okresie letnim jest strzeżona. Plaża nie jest oblegana przez chętnych do kąpieli w morzu, moim zdaniem jest piękna i atrakcyjna. Porośnięta dziką nadmorską roślinnością, która objęta jest ochroną. Niewątpliwą atrakcją plaży jest dawna poniemiecka torpedownia z II wojny światowej i palisada z nasypami kamiennymi będąca falochronem. Pomimo nadszarpniętego stanu owej palisady prezentuje się ona wspaniale i dodaje uroku temu miejscu. Piękny pazdziernikowy dzień zachęcił mnie do odwiedzenia Babich Dołów oraz zejścia pięknymi schodami na plażę na której nie byłem od wielu lat jako, że mieszkam w Kotlinie Kłodzkiej. Spędziłem tu dwie godziny wsłuchując się w szum niewielkich fal Bałtyku i przyglądając się przelotem samolotów wojskowych. Był to mój ostatni dzień pobytu na pomorzu i żegnając się z morzem nagrałem ten skromny filmik na pamiątkę. Zanim opuściłem plażę i piękny klif odwracałem się do morza wiele...wiele...razy. A gdy zatęsknię za naszym Bałtykiem i pięknymi Kaszubami to obejrzę sobie ten filmik.

 


wedkarz121
 
Data pliku video: 2015-11-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Gdynia – miasto na prawach powiatu w województwie pomorskim. Z powirzchnią 135,14 km² stanowi największe polskie miasto niebędące miastem wojewódzkim.

  Gdynia powstała w okresie międzywojennym, pozbawiona jest zatem zabytków architektonicznych, przyciąga jednak turystów bliskością Morza Bałtyckiego z 4 strzeżonymi kąpieliskami (Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo, Gdynia Babie Doły), rozległymi terenami spacerowymi (Molo Południe, Bulwar Nadmorski), parkami oraz rezerwatami przyrody (Trójmiejski Park Krajobrazowy, Rezerwat Kępa Redłowska, Rezerwat przyrody Kacze Łęgi, Rezerwat Cisowa). Panoramę Gdyni podziwiać można z Kamiennej Góry, a w dzielnicy Babie Doły odwiedzić ruiny niemieckiej torpedowni.

  Gospodarka Gdyni związana jest głównie z morzem; siedzibę maja tu stocznie: Gdynia S.A., Stocznia Marynarki Wojennej S.A., Stocznia Remontowa „Nauta” S.A., a także Bałtycki Terminal Kontenerowy, Balticon Sp. z o.o., Gdynia Container Terminal S.A., Morski Terminal Masowy Sp. z o.o., oraz agencje żeglugowe, firmy brokerskie, transportowe i spedycyjne (C. Hartwig Gdynia S.A., ATC Cargo S.A.,Maersk Sp. z o.o. Mirtrans Sp. z o.o.).

  Komunikację miasta stanowi kolejką SKM łącząca Gdynię z pozostałymi miejscowościami Trójmiasta, oraz sieć trolejbusowa.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola