Belka
Wtorek, 19 Lutego 2019   imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Hel- Gdynia Gł. TLK ,,Foka " 50152 .SU42- 1006 .16. 07. 2017

 
Film ze specjalną dedykacją dla drużyny konduktorskiej z pociągu TLK,,Foka" numer 50152 ,relacji Hel-Gdynia Główna(Niedziela 16.07.2017). Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wspólną podróż, było mi bardzo miło. Słów teraz parę o filmie.Nie nagrałem momentu podstwienia TLK,,Foka" na peron.Na stację dotarłem 10 minut przed odjazdem składu.Dodam tylko,iż pociąg zestawiony był z wagonów po pociagu TLK,,Mierzeja" numer 35190,którym na Hel dotarłem o godzinie 7:09.Z uwagi na brak szans na nocleg, bo wolnych pokoi nie było, całą trasę tak ułożyłem, by w nocy na Helu nie koczować. Z Piotrkowa Tryb wyjechałem w Sobotę(15.07.2017)pociągiem TLK,,Stoczniowiec" 45100 relacji Katowice-Gdynia Główna.Do Bydgoszczy kręciłem szlak, co w cale łatwe nie było. Pociąg jechał załadowany i musiałem cały czas sprzętu pilnować. I tak parę razy mi ręką przed obiektywem machnięto. Z publikacją tego szlaku się wstrzymam, gdyż mam nadzieję przyjechać ,,Stoczniowcem: z Katowic do Piotrkowa i zmiksować to z tym, co do Bydgoszczy nagrałem. W Bydgoszczy byłem 21:21.Do Gdyni już tylko urywkami kręciłem ,gdyż było ciemno. Poza tym w Bydgoszczy skład zmienił kierunek jazdy i jeszcze wagony z Zielonej Góry doczepili.W Gdyni byłem o 23:54.Noc spędziłem na dworcu w McDonaldzie, gdzie naładowałem Power Banka.Na Hel ruszyłem o 5:23,pociagiem TLK,,Mierzeja" 35190 Przemyśl Gł.-Hel. Na Hel dotarłem 7:09.Spędziłem tu jedynie trzy godziny, ale i tak jestem bardzo zadowolony. Trochę miasto zwiedziłem i rzecz jasna dotarłem na plażę. Woda była bardzo zimna. Nie mogłem, skoro już nad morze dotarłem odmówić sobie świeżej ,morskiej rybki. W jednej z restauracji zjadłem olbrzymią porcję dorsza z frytkami i surówką za jedyne 25 złotych. I Chociażby dlatego warto było Hel odwiedzić. Może innym razem uda się na dłużej pojechać? Kto wie? Choć w lato o kwatery jest bardzo ciężko. Odnośnie linii 213-bardzo piękny i urokliwy szlak. Linia jakich w Polsce wiele, jednotorowa i niezelektryfikowana. Warto było 75 kilometrów w ponad 2 godziny przejechać, chociażby dla tych krajobrazów. Brak elektryfikacji na tym szlaku-do przeżycia. Niemniej jednak, tam gdzie miejsce jest, powinien być drugi tor, tak by pociągi mogły się mijać bez konieczności zatrzymywania. Tak czy inaczej, zapraszam na film!

 


Tomek Jurek Wlazło
 
Data pliku video: 2017-07-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Gdynia – miasto na prawach powiatu w województwie pomorskim. Z powirzchnią 135,14 km² stanowi największe polskie miasto niebędące miastem wojewódzkim.

  Gdynia powstała w okresie międzywojennym, pozbawiona jest zatem zabytków architektonicznych, przyciąga jednak turystów bliskością Morza Bałtyckiego z 4 strzeżonymi kąpieliskami (Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo, Gdynia Babie Doły), rozległymi terenami spacerowymi (Molo Południe, Bulwar Nadmorski), parkami oraz rezerwatami przyrody (Trójmiejski Park Krajobrazowy, Rezerwat Kępa Redłowska, Rezerwat przyrody Kacze Łęgi, Rezerwat Cisowa). Panoramę Gdyni podziwiać można z Kamiennej Góry, a w dzielnicy Babie Doły odwiedzić ruiny niemieckiej torpedowni.

  Gospodarka Gdyni związana jest głównie z morzem; siedzibę maja tu stocznie: Gdynia S.A., Stocznia Marynarki Wojennej S.A., Stocznia Remontowa „Nauta” S.A., a także Bałtycki Terminal Kontenerowy, Balticon Sp. z o.o., Gdynia Container Terminal S.A., Morski Terminal Masowy Sp. z o.o., oraz agencje żeglugowe, firmy brokerskie, transportowe i spedycyjne (C. Hartwig Gdynia S.A., ATC Cargo S.A.,Maersk Sp. z o.o. Mirtrans Sp. z o.o.).

  Komunikację miasta stanowi kolejką SKM łącząca Gdynię z pozostałymi miejscowościami Trójmiasta, oraz sieć trolejbusowa.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola