Belka
Wtorek, 19 Lutego 2019   imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jak spędzić weekend w Gdyni

Data publikacji: 2015-01-15, Data modyfikacji: 2015-01-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Aktualności » Wydarzenia
Jak spędzić weekend w Gdyni
2015-01-15


„Koncert Kameralny" w Szkole Muzycznej

Szkoła Muzyczna I i II st. w Gdyni (ul. Bp. Dominika 13 A) zaprasza na „Koncert Kameralny" 16 stycznia o godz. 17.00 w Sali Koncertowej szkoły. Wykonawcy: Karol Respondek - klarnet, Paweł Rydel - fortepian. W programie utwory m.in.: F. Chopina, J. Zarębskiego, W. Friemanna, S. Kisielewskiego, G. Bacewicz.

Wstęp wolny.
************
Tu się gra i tu się hałasuje!

Co możecie robić w piątki? Pomysłów pewnie jest mnóstwo, ale biblioteka proponuje coś wyjątkowego - turnieje, przy których możecie sprawdzić swoją siłę, spryt lub wiedzę. Zapraszamy dzieci od lat 7. w styczniowe piątki o godzinie 17:00 do Filii nr 10 (Wzgórze św. Maksymiliana, ul. Biskupa Dominika 3) na czas z PlayStation 3! Będziecie mogli zmierzyć się z Buzzem, zostać mistrzem strzelców (Fifa 15), zdobyć złoty puchar w sportach (Sport Champions) lub pokonać przyjaciół przy śmiesznych zabawach (Start the Party).
************
W Gdynia InfoBox

Gdynia Infobox  (ul. Świętojańska 30) zaprasza:

W piątek, 16 stycznia o godz. 16.30 - Archeologiczna podróż do Peru - pokaz 3 premierowych filmów
Amazonas to prowincja w Północnym Peru, gdzie od kilku lat archeolog i podróżnik Katarzyna Masin poszukuje stanowisk archeologicznych bardzo słabo poznanej prekolombijskiej kultury Chachapoyas zamieszkującej kiedyś ten obszar. W programie: „Domy Zmarłych", „Zaginione Miasto" i „Sarkofag". Sala, I p.
 
W sobotę, 17 stycznia o godz. 16.00 - Mistrzowie pióra - cykl spotkań z wybitnymi osobistościami świata pióra
Mistrzowski cykl otwiera Maciej Siembieda - wybitny dziennikarz i reportażysta, autor kilkuset tekstów publikowanych m.in. w „Polityce" i „Kulturze" (Paryż) oraz czterech zbiorów reportaży i prywatnej książki o ich pisaniu. Redaktor naczelny znaczących polskich gazet regionalnych, między innymi „Dziennika Bałtyckiego".  Organizator cyklu - Centrum Sztuki Pisania jest finalistą projektu „Gdyński Biznesplan 2014". Sala, I p.

Wystawy:
do niedzieli 18 stycznia - Wystawa prac dyplomowych o tematyce gdyńskiej, studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
************W Uchu gra muzyka

Klub Muzyczny „Ucho" (ul. św. Piotra 2) zaprasza:
- w piątek 16 stycznia o godz. 18.00 - na koncert charytatywny - ISLET, G.A.S.P., WATERmelon CRUSH i in.
Koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na organizację zimowego obozu językowego dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. English Summer/Winter Camp to charytatywny program edukacyjno-wychowawczy, organizowany dwa razy w roku nieprzerwanie od 2004 roku z inicjatywy gdańskiego oddziału Project Management Institute (PMI). Jednorazowo grupa ok. 35 dzieci w wieku 9 - 14 lat, pochodząca z terenu województwa pomorskiego, ma szansę na wzięcie udziału w obozie.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia bezpośredni przez koncertem;
- w sobotę 17 stycznia o godz. 20.00 - na koncert KINKI - gdyńskiego zespołu, poruszającego się wokół takich gatunków muzycznych jak jazz, rock i muzyka elektroniczna.
Kinki to czteroosobowy zespół z Gdyni, który powstał w 2011 roku. Grupa grywa koncerty w Trójmieście - wystąpiła już w Cyganerii, Blues Clubie w Gdyni, Willi FSC, na Fringe Festival w Sopocie czy w Klubie Mechanik w Gdańsku. W listopadzie 2012 roku muzycy supportowali Pink Freud.
Skład zespołu:
Marcin Drewczyński - kontrabas,
Mariusz Kawalec - saksofon,
Bartosz Laskowski - gitara,
Tomek Tłuszczak - perkusja.
Więcej na:
http://kinki.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/kinkigdynia
Wstęp: 10 zł.
************Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.

Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia
************
Vistal Gdynia - EKS Start Elbląg

W sobotę 17 stycznia o godz. 15:00 w Gdynia Arena ul. Kazmierza Górskiego 8, rozpocznie się mecz piłki ręcznej PGNiG Superligi Kobiet: Vistal Gdynia - EKS Start Elbląg.
************Asseco Gdynia - AZS Koszalin

W sobotę 17 stycznia o godz. 19;00 w Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, Asseco Gdynia rozegra mecz z drużyną AZS Koszalin.
************Caffe Anioł poleca

Caffe Anioł poleca (Kamienica pod Pomuchlem, ul. Kilińskiego 6) w sobotę, 17 stycznia o godz. 19.00 - na recital Jana Błyszczaka „Mufki".

Wstęp 15 zł po wcześniejszym odbiorze biletów w kawiarni.
************Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL

W niedzielę 18 stycznia o godzinie 11:00 w Gdyni odbędzie się czwarty bieg cyklu Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL 2014/2015! Zawody CITY TRAIL to połączenie świetnej zabawy i sportowej rywalizacji. Zawsze 5 kilometrów, zawsze na leśnych trasach. Mamy też coś dla najmłodszych - CITY TRAIL Junior czyli biegi dzieci i młodzieży na dystansach od 300 metrów do 3 kilometrów.

Niedzielne biuro zawodów jest zlokalizowane na skraju ulicy Spokojnej.
************
„Koncert Zimowy" w Cafe&Art U Muzyk'uff

Iwona Guberska Artig Studio oraz Agnieszka Błonkiewicz Studio TomiTon zapraszają na „Koncert Zimowy" w wykonaniu dzieci małych i dużych. W programie piosenki świąteczne oraz tradycyjne polskie kolędy. Koncert w niedzielę, 18 stycznia o godz. 10.30, 12.30 w Cafe&Art U Muzyk'uff przy ul. Derdowskiego 9 - 11. Przygotowanie dzieci: Iwona Guberska, Agnieszka Błonkiewicz.
************
Niedzielne oprowadzania kuratorskie

W niedzielę 18 stycznia o godz. 14.00 Muzeum Miasta Gdynia (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na „Niedzielne oprowadzania kuratorskie". Po wystawie stałej „Gdynia - urzeczywistnione marzenie o Polsce nad Bałtykiem" oprowadzi Dariusz Małszycki.

W roku 2016 muzeum planuje otwarcie nowej stałej ekspozycji poświęconej dziejom Gdyni. W związku z tym powoli rozstaje się z dotychczasową wystawą stałą - będzie ona prezentowana jeszcze do końca lutego 2015 roku.
Wstęp - bilety normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 15 zł, dzieci do lat 7.
************Musicalomania - poznaj historię musicalu od kulis

MUSICALOMANIA to nowy projekt Teatru Muzycznego w Gdyni, który swoją odsłonę będzie mieć raz w miesiącu. Opowiadaniom eksperta, Jerzego Snakowskiego, towarzyszyć będą występy artystów Teatru Muzycznego.
Historia musicalu jest niemniej pasjonująca, niż historie, które przedstawia. Będzie można przekonać się o tym w trakcie cyklu niedzielnych spotkań rozrywkowo - edukacyjnych.

Wielbiciele musicalu, niezależnie od wieku, którzy cenią mądrą rozrywkę i lubią poszerzać swe horyzonty na pewno będą się świetnie bawić.

Pierwsze spotkanie w niedzielę, 18 stycznia o godz. 12.00 na Nowej Scenie teatru.

Pierwsze spotkanie musi być o początku. O tym skąd wziął się musical. Po co? Dla kogo? I czy to możliwe, że zawdzięczamy go Krzysztofowi Kolumbowi? W poszukiwaniu źródeł zajrzymy do Paryża połowy XIX wieku. Posłuchamy wiedeńskiej muzyki czasów Franciszka Józefa. A wbrew temu, co widać na mapach może okazać się, że nowojorski Broadway ma swój początek w Nowym Orleanie. Jako pierwsi ogłosimy nieznaną jeszcze teorię Wielkiego Wybuchu Musicalowego, która być może wytłumaczy ogromną popularność musicalu na całym świecie. W poszukiwaniu genezy musicalu posłuchamy fragmentów operetek, „West Side Story", „Kabaretu", i „42nd Street".

Informacja i rezerwacja biletów: tel. 58 661 60 00.
************
Zobacz, to co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza od piątku do niedzieli 16 - 18 stycznia o godz., 19:00 na sztukę „Ożenić się nie mogę" Aleksandra Fredry w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego.

Sława, błysk fleszy, news, moda i wielka gra. Czy chodzi o to, żeby się ożenić zdobywając serce i rękę ukochanej, czy raczej o to, by choć na jeden dzień zostać gwiazdą plotkarskich portali? Pieniądze, znajomości, szantaże i kompromitujące listy, to narzędzia do osiągnięcia tego celu. Ale, czy w sieci kłamstw, intryg i zamiany ról, gdzie paparazzi nie odstępują bohaterów na krok, wszystko dobrze się skończy? „Ożenić się nie mogę" Fredry to nie tylko napisana z humorem, brawurą i przewrotnością komedia o miłosnych perypetiach kilkorga bohaterów, ale przede wszystkim zaskakująco aktualna rzecz o tym, że głupota i próżność się nie starzeją. To klasyka w dizajnerskim kostiumie.
************Propozycje Centrum Kultury

Centrum Kultury zaprasza:
- w sobotę 17 stycznia o godz. 18.00 na spektakl „Śpiąca Królewna" (Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51) w reż. Tomasza Podsiadłego. Piękna Królewna została podstępnie zwabiona przez bezwzględny los na wieżę posępnego zamczyska. Tam spełniła się stara przepowiednia dana na chrzcie przez niezaproszoną wróżkę. Królewna skaleczyła się ostrym wrzecionem i zapadła w głęboki, bezkresny sen. Wraz z nią zasnęło całe królestwo. Dzisiaj mija dokładnie sto lat, od chwili, w której życie całego królestwa stanęło w miejscu. Czy w naszych czasach znajdzie się kochający książę, który będzie w stanie przebudzić ją z tak długiego snu? Czy Królewna go pokocha? Czy baśń doczeka się szczęśliwego zakończenia?
Spektakl zdobył I miejsce oraz wyróżnienie za reżyserię na 11. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2014. Bilety: 15 zł;
- w niedzielę 18 stycznia o godz. 16.00 na koncert w ramach Niedzieli Melomana (Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26) pt. „Pejzaż klawiaturę malowany" z udziałem Macieja Markiewicza - fortepian i Cappelli Gedanensis.
W programie: Fryderyk Chopin - Revolution Boogie, David Foster - The Winter Games, Scott Joplin - Maple Leaf Rag, Frank Muschalle - Pinetop's Boogie Woogie, Alan Silvestri - Forrest Gump Suite, Antonio Vivaldi - Pada Śnieg. Bilety: 20 zł.

Centrum Kultury w Gdyni, kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon. - pt. w godz. 11.00 - 16.30, wt. w godz. 11.00 - 19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.
************
Klub Filmowy (bez reklam i popcornu)

Klub Filmowy w Gdyni (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na filmy:

- od piatku do niedzieli 16 - 18 stycznia o godz. 18.00 - „Ida" w reż. Pawła Pawlikowskiego.

Występują: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Adam Szyszkowski, Jerzy Trela, Dawid Ogrodnik.
Polska. 1962 rok. Anna jest w nowicjacie, jako sierota została umieszczona w klasztorze, gdzie znajduje się pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę - jedyną żyjącą krewną. Ta ostatnia opowiada dziewczynie o jej rodzicach i losach rodziny. Wyznaje też, że Anna jest Żydówką...

„Ida" została uhonorowana podwójnym Złotym Lwem (najlepszy film, najlepszy producent) oraz siedmioma innymi wyróżnieniami podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, zdobyła cztery Orły, sześć nagród Europejskiej Akademii Filmowej, wyróżnienie Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych, a także główne nagrody na MFF w Toronto i na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Obecnie jest poważnym kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny;- od piątku do niedzieli 16 - 18 stycznia o godz. 20.00 oraz 21-22 stycznia o godz. 18.00 - „Droga krzyżowa" w reżyserii Dietricha Bruggemanna. Występują: Lea van Acken, Lucie Aron, Michael Kamp.

Czternastoletnia Maria mieszka w małym miasteczku na południu Niemiec ze swoimi rodzicami i trójką rodzeństwa - 11-letnim Thomasem, 7-letnią Kathariną i 4-letnim Johannesem, niemową. Rodzina wyznaje surowe, katolickie zakazy i należy do fikcyjnej kongregacji Św. Pawła, której liderzy nie uznają reform, jakie wprowadzono do Kościoła Katolickiego w latach sześćdziesiątych. Dominująca matka boi się okresu, w którym jej córka zacznie dojrzewać. Życie według rygorystycznych zasad przekreśla szanse na indywidualny rozwój i duchowe poszukiwania. Nastoletnia Maria jest jednak pokorna i wierna zasadom, więc przygotowuje się do bierzmowania pod skrzydłami lokalnego księdza... Film nagrodzono Srebrnym Niedźwiedziem za Najlepszy Scenariusz oraz Nagroda Jury Ekumenicznego na MFF w Berlinie;
Bilety na każdy z filmów w cenie 10 zł.- w weekend 17 - 18 stycznia o godz. 14.00 - BYŁA SOBIE ZIEMIA („Klimat"| „Recykling") - otwarte bezpłatne pokazy popularnonaukowe dla dzieci mają na celu przybliżenie zagadnień związanych z nauką - zwłaszcza z procesami zachodzącymi w otaczającym nas świecie: z astronomią, ekologią, przyrodą czy etnografią. W ramach najbliższego pokazu wyświetlone zostaną odcinki „Klimat", podejmujący problem efektu cieplarnianego, a także „Recykling", opowiadający o metodach ochrony świata przed zanieczyszczeniami.


Więcej informacji o imprezach w Gdyni:Urząd Miasta w Gdyni, Źródło artykułu: www.gdynia.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta w Gdyni
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Gdynia – miasto na prawach powiatu w województwie pomorskim. Z powirzchnią 135,14 km² stanowi największe polskie miasto niebędące miastem wojewódzkim.

  Gdynia powstała w okresie międzywojennym, pozbawiona jest zatem zabytków architektonicznych, przyciąga jednak turystów bliskością Morza Bałtyckiego z 4 strzeżonymi kąpieliskami (Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo, Gdynia Babie Doły), rozległymi terenami spacerowymi (Molo Południe, Bulwar Nadmorski), parkami oraz rezerwatami przyrody (Trójmiejski Park Krajobrazowy, Rezerwat Kępa Redłowska, Rezerwat przyrody Kacze Łęgi, Rezerwat Cisowa). Panoramę Gdyni podziwiać można z Kamiennej Góry, a w dzielnicy Babie Doły odwiedzić ruiny niemieckiej torpedowni.

  Gospodarka Gdyni związana jest głównie z morzem; siedzibę maja tu stocznie: Gdynia S.A., Stocznia Marynarki Wojennej S.A., Stocznia Remontowa „Nauta” S.A., a także Bałtycki Terminal Kontenerowy, Balticon Sp. z o.o., Gdynia Container Terminal S.A., Morski Terminal Masowy Sp. z o.o., oraz agencje żeglugowe, firmy brokerskie, transportowe i spedycyjne (C. Hartwig Gdynia S.A., ATC Cargo S.A.,Maersk Sp. z o.o. Mirtrans Sp. z o.o.).

  Komunikację miasta stanowi kolejką SKM łącząca Gdynię z pozostałymi miejscowościami Trójmiasta, oraz sieć trolejbusowa.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola