Belka
Wtorek, 19 Lutego 2019   imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mazurek o projekcie Ustawy 2.0: wyrażanie wątpliwości nie jest równoznaczne z konfliktem

Data publikacji: 2017-09-21, Data modyfikacji: 2017-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Mazurek o projekcie Ustawy 2.0: wyrażanie wątpliwości nie jest równoznaczne z konfliktem
Wyrażanie opinii i mówienie o swoich wątpliwościach ws. projektu ustawy o uczelniach, to absolutnie nie jest równoznaczne z tym, że jest konflikt w obozie Zjednoczonej Prawicy; atmosfera i współpraca są dobre, nic im nie zagraża - oświadczyła w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

We wtorek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przedstawił założenia projektu ustawy o nauce i szkolnictwie wyższym, tzw. Ustawy 2.0. W uzasadnieniu projektu opisano propozycje rozwiązań, wśród których znalazły się m.in. zmiany w ustroju uczelni i ich finansowaniu, oraz w uzyskiwaniu doktoratu. Resort nauki chce też większej autonomii uczelni, zmiany zasad ewaluacji nauki oraz wydłużenia studiów niestacjonarnych.

Na temat Ustawy 2.0, wypowiedział się szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który oświadczył we wtorek: "Dziwi mnie, dlaczego premier przedstawia projekt, którego nie zna rząd ani klub parlamentarny, który ma go uchwalić". Jego zdaniem, pomysły przedstawiane przez ministra Gowina są "dziwne". "Wątpię, żebyśmy się na nie zgodzili" - podkreślił wicemarszałek.

Mazurek powiedziała w środę dziennikarzom w Sejmie, że o projektach powinno się rozmawiać wtedy, "kiedy one będą już gotowe, kiedy będą przyjęte przez Radę Ministrów, albo będą skierowane do Kancelarii Sejmu, żeby uniknąć takiej sytuacji, jaka chociażby wczoraj miała miejsce".

Podkreśliła także, że wyrażanie opinii i mówienie o swoich wątpliwościach to "absolutnie nie jest równoznaczne z tym, że jest jakikolwiek konflikt" w obozie Zjednoczonej Prawicy. "Atmosfera jest dobra, współpraca jest dobra, nic jej nie zagraża" - zapewniła Mazurek.

"Dyskutujemy. Być może wszyscy - łącznie ze mną - powinniśmy dyskutować w zaciszu gabinetów, na określone tematy - nie zawsze to się udaje" - zaznaczyła rzeczniczka PiS.

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/

Anna Tustanowska (PAP)
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Gdynia – miasto na prawach powiatu w województwie pomorskim. Z powirzchnią 135,14 km² stanowi największe polskie miasto niebędące miastem wojewódzkim.

  Gdynia powstała w okresie międzywojennym, pozbawiona jest zatem zabytków architektonicznych, przyciąga jednak turystów bliskością Morza Bałtyckiego z 4 strzeżonymi kąpieliskami (Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo, Gdynia Babie Doły), rozległymi terenami spacerowymi (Molo Południe, Bulwar Nadmorski), parkami oraz rezerwatami przyrody (Trójmiejski Park Krajobrazowy, Rezerwat Kępa Redłowska, Rezerwat przyrody Kacze Łęgi, Rezerwat Cisowa). Panoramę Gdyni podziwiać można z Kamiennej Góry, a w dzielnicy Babie Doły odwiedzić ruiny niemieckiej torpedowni.

  Gospodarka Gdyni związana jest głównie z morzem; siedzibę maja tu stocznie: Gdynia S.A., Stocznia Marynarki Wojennej S.A., Stocznia Remontowa „Nauta” S.A., a także Bałtycki Terminal Kontenerowy, Balticon Sp. z o.o., Gdynia Container Terminal S.A., Morski Terminal Masowy Sp. z o.o., oraz agencje żeglugowe, firmy brokerskie, transportowe i spedycyjne (C. Hartwig Gdynia S.A., ATC Cargo S.A.,Maersk Sp. z o.o. Mirtrans Sp. z o.o.).

  Komunikację miasta stanowi kolejką SKM łącząca Gdynię z pozostałymi miejscowościami Trójmiasta, oraz sieć trolejbusowa.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola