Belka
Wtorek, 19 Lutego 2019   imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Projekt AfterGraduation

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Projekt AfterGraduation

Zainteresowanie olimpiadą Zwolnieni z Teorii z roku na rok coraz bardziej wzrasta, co owocuje powstaniem wielu innowacyjnych projektów w wielu ciekawych formatach. Nie inaczej będzie w przypadku nowej inicjatywy- AfterGraduation.

Słowo „graduation” w języku angielskim oznacza ukończenie nauki w szkole. Jak wszyscy wiemy, jest to okres ciekawy i pełen tajemnic. To również okres nowych wyzwań oraz oczekiwań, którym zamierzamy wyjść naprzeciw z nową aplikacją realizowaną przez Młodych dla Młodych.

Będzie to projekt współtworzony przez uczniów trzech szkół: I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.By wspólnie stworzyć aplikację, połączyli siły:

 • Jan Zapolski-Downar (Wiceprzewodniczący Parlamentu Młodych RP, współtwórca Restartu Młodości w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, Radny w Młodzieżowej Radzie Miasta Malborka, Uczeń 1LO w Malborku),
 • Michał Bożek (uczeń 3LO w Gdyni),
 • Michał Zdziennicki (basista zespołu 4M, Zdolny z Pomorza z dziedziny informatyki, uczeń 1LO w Malborku),
 • Grzegorz Karolczuk (zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 1LO w Malborku),
 • Natalia Śliwińska (Radna w Młodzieżowej Radzie Miasta Malborka, uczennica ZSP3 w Malborku),
 • Jakub Stefaniak (uczeń ZSP3 w Malborku),
 • Dominik Piotrkowski (uczeń ZSP3 w Malborku).

Jest to projekt technologiczny aplikacji mobilnej, zawierającej spis miejsc pracy oraz staży dla uczniów, studentów oraz wolontariuszy. Dzięki aplikacji, możliwe będzie sprawdzenie najbliższych i najbardziej odpowiadających zainteresowanemu ofert pracy. Aplikacja opierała się będzie na bazie danych wszystkich współpracujących firm oraz na mapce, która pokazywać będzie rozmieszczenie miejsc pracy w terenie. Dodatkowo umieszczone zostaną poradniki jak poprawnie napisać CV oraz list motywacyjny.

Pierwsza praca to rzecz, która młodemu człowiekowi na zawsze zapadnie w pamięć. Pierwszy poważny wysiłek, pierwsze samemu zarobione pieniądze oraz pierwszy kontakt z dorosłym życiem. Praca w młodym wieku to również nabieranie doświadczenia, niezbędnego do budowania i rozwijania swojej kariery w przyszłości. Niektórzy dorabiają sobie jeżdżąc na sezonowe prace w polu, inni zatrudniają się na stacjach benzynowych lub w sklepach. Jeszcze inni nie wiedzą jakie miejsce wybrać na miejsce swojego pierwszego zatrudnienia. Właśnie dla tych ostatnich powstaje projekt AfterGraduation.

Rejestrację na platformie Zwolnieni z Teorii rozpoczęliśmy 14 października, co zaowocowało oficjalnym rozpoczęciem projektu. Start samej aplikacji planujemy na przełom grudnia 2018 i stycznia 2019 tak, aby pierwsi użytkownicy mogli znaleźć pracę już w trakcie ferii zimowych.

, Źródło artykułu: AfterGraduation, Autor zdjęć: AfterGraduation
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Gdynia – miasto na prawach powiatu w województwie pomorskim. Z powirzchnią 135,14 km² stanowi największe polskie miasto niebędące miastem wojewódzkim.

  Gdynia powstała w okresie międzywojennym, pozbawiona jest zatem zabytków architektonicznych, przyciąga jednak turystów bliskością Morza Bałtyckiego z 4 strzeżonymi kąpieliskami (Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo, Gdynia Babie Doły), rozległymi terenami spacerowymi (Molo Południe, Bulwar Nadmorski), parkami oraz rezerwatami przyrody (Trójmiejski Park Krajobrazowy, Rezerwat Kępa Redłowska, Rezerwat przyrody Kacze Łęgi, Rezerwat Cisowa). Panoramę Gdyni podziwiać można z Kamiennej Góry, a w dzielnicy Babie Doły odwiedzić ruiny niemieckiej torpedowni.

  Gospodarka Gdyni związana jest głównie z morzem; siedzibę maja tu stocznie: Gdynia S.A., Stocznia Marynarki Wojennej S.A., Stocznia Remontowa „Nauta” S.A., a także Bałtycki Terminal Kontenerowy, Balticon Sp. z o.o., Gdynia Container Terminal S.A., Morski Terminal Masowy Sp. z o.o., oraz agencje żeglugowe, firmy brokerskie, transportowe i spedycyjne (C. Hartwig Gdynia S.A., ATC Cargo S.A.,Maersk Sp. z o.o. Mirtrans Sp. z o.o.).

  Komunikację miasta stanowi kolejką SKM łącząca Gdynię z pozostałymi miejscowościami Trójmiasta, oraz sieć trolejbusowa.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola