Belka
Wtorek, 19 Lutego 2019   imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wojciech Smarzowski - o filmie "Kler" - Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018

 
Na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozmawiamy z gwiazdami na dachu Gdyńskiego Centrum Filmowego. Zobaczcie specjalną odsłonę cyklu Ani Luboń "Kulturalna ELLE". Prosto z Gdyni! Wojciech Smarzowski na festiwalu filmowym w Gdyni. Żaden film na Festiwalu w Gdyni nie wzbudził takich emocji, jak "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Czyli jak zwykle. Reżyser przychodzi na plan z kubkiem espresso i w doskonałym nastoju. Śmieje się, żartuje, sypie ripostami i opowieściami - dokładnie do momentu, kiedy rusza nasza kamera. Nie lubi wywiadów. W tym - broni swoich bohaterów, trzech księży, którzy okazują się bardziej świeccy, niż ich parafianie. Przynajmniej jeśli chodzi o pokusy. Smarzowski nie daje się sprowokować do dyskusji o złu - nic, ani nikt nie jest jednoznaczny. I tłumaczy, dlaczego na początku jego filmów zdarza nam się zaśmiać, jak z dobrej komedii. A potem - niewiadomo właściwie kiedy - z przerażenia miękną nam kolana. "Kler" to być może jeden z jego dwóch najlepszych filmów. W kolejności powstawania - siódmy. Nie dajcie się zwieść skandalom i polityce. Ani propagandzie. Ani małomowności samego reżysera. "Kler" to film wybitny. Więcej filmów: elle.pl/wideo Sieci społecznościowe ELLE Poland: ELLE: elle.pl ELLE Man: elle.pl/man ELLE Sport: elle.pl/sport ELLE Deco: elle.pl/decoration ELLE Wedding: elle.pl/slub Facebook: facebook.com/ellepolska Instagram: instagram.com/ellepolska Twitter: twitter.com/ellepolska

 


ELLE Polska
 
Data pliku video: 2018-09-20, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Gdynia – miasto na prawach powiatu w województwie pomorskim. Z powirzchnią 135,14 km² stanowi największe polskie miasto niebędące miastem wojewódzkim.

  Gdynia powstała w okresie międzywojennym, pozbawiona jest zatem zabytków architektonicznych, przyciąga jednak turystów bliskością Morza Bałtyckiego z 4 strzeżonymi kąpieliskami (Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo, Gdynia Babie Doły), rozległymi terenami spacerowymi (Molo Południe, Bulwar Nadmorski), parkami oraz rezerwatami przyrody (Trójmiejski Park Krajobrazowy, Rezerwat Kępa Redłowska, Rezerwat przyrody Kacze Łęgi, Rezerwat Cisowa). Panoramę Gdyni podziwiać można z Kamiennej Góry, a w dzielnicy Babie Doły odwiedzić ruiny niemieckiej torpedowni.

  Gospodarka Gdyni związana jest głównie z morzem; siedzibę maja tu stocznie: Gdynia S.A., Stocznia Marynarki Wojennej S.A., Stocznia Remontowa „Nauta” S.A., a także Bałtycki Terminal Kontenerowy, Balticon Sp. z o.o., Gdynia Container Terminal S.A., Morski Terminal Masowy Sp. z o.o., oraz agencje żeglugowe, firmy brokerskie, transportowe i spedycyjne (C. Hartwig Gdynia S.A., ATC Cargo S.A.,Maersk Sp. z o.o. Mirtrans Sp. z o.o.).

  Komunikację miasta stanowi kolejką SKM łącząca Gdynię z pozostałymi miejscowościami Trójmiasta, oraz sieć trolejbusowa.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola